Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Grzędzicach
Adres Szkoły
Kontakt

 

 

Powrót do strony głównej

 
Z życia szkoły
 
 
Rok szkolny 2006/2007
 
     
 
Wszystko ma swój czas...
 
 

" Wszystko ma swój czas
I jest wyznaczona godzina
Na wszystkie sprawy pod słońcem
Czas dzień dobry i czas do widzenia
Czas przeszły, teraźniejszy i przyszły.
Jest czas spotkań i czas pożegnań.."

22 czerwca 2007 r. odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2006/2007 i pożegnania klasy VI. Uroczystość ta miała wyjątkowy charakter. Przy dźwiękach muzyki na salę wkroczyli najstarsi uczniowie wraz z wychowawcą klasy. Absolwenci szkoły dokonali uroczystego ślubowania oraz przekazania sztandaru uczniom klasy V. Zaprezentowany, przez najstarszych uczniów, program artystyczny, którego motywem przewodnim był odmierzający czas - stary zegar - dostarczył wszystkim przybyłym wielu wzruszeń i niezapomnianych wrażeń. Pani dyrektor szkoły, wychowawca klasy oraz zaproszeni goście kierowali do absolwentów wiele ciepłych słów, życząc im, by lata spędzone w tej szkole były dla nich inspiracją do dalszego życia. Ci uczniowie, którzy w pełni wykorzystali swoją wiedzę, umiejętności i talent osiągając wspaniałe rezultaty w nauce, otrzymali z rąk pani dyrektor świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. A ich rodzice - listy gratulacyjne, które były wyrazem wdzięczności za wytrwałość w mobilizowaniu i zachęcaniu swoich dzieci do wytężonej pracy. Podziękowania wręczono również tym rodzicom, którzy przez wszystkie lata pomagali nauczycielom w pracy dydaktyczno- wychowawczej. Na ręce pani dyrektor, rodzice przekazali tablo jako pamiątkę pobytu ich dzieci w szkole. Uczniowie klasy VI otrzymali pamiątkowe znaczki absolwenta, płyty ze zdjęciami, dyplomy. Niezwykle miło, zostali również pożegnani przez uczniów klasy V.

Apel zakończył się wręczeniem uczniom z klas młodszych świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych.

     
 
Dzień Dziecka w naszej szkole
 
 
Dnia 01.06.2007 roku na terenie naszej szkoły i na polance "Leśne Oko" odbył się Dzień Dziecka. Uczniowie w tym dniu nie mieli zajęć dydaktycznych a czas spędzali na zabawach i grach sportowych.
Imprezę otworzyła pani dyrektor Irena Szymczyk składając wszystkim dzieciom w imieniu całej szkoły serdeczne życzenia. Następnie na sali gimnastycznej odbyły się zawody sprawnościowe klas 0-6. Cztery drużyny złożone z przedstawicieli klas 0-6 walczyły między sobą o zwycięstwo skacząc na skakance, odbijając piłkę, biegnąc z piłeczką palantową umieszczoną na szufelce.
Potem odbył się poczęstunek dla wszystkich uczniów przygotowany przez Radę Rodziców i współfinansowany przez fundację "Serce Dzieciom" i klasy 0-3 wyszły na polankę by tam zaliczyć "Rajd Zadaniowy" a klasy starsze uczestniczyły w tym czasie w "Trójboju LA" w skład którego wchodził bieg przełajowy, skok w dal i bieg na 60 m. Najmłodsze dzieci po zaliczeniu "Rajdu Zadaniowego" wokół polanki piekły na ognisku kiełbaski i następnie wróciły na teren szkoły by uczestniczyć tu w "Czwórboju sprawnościowym" i rozgrywkach klasowych w Ringo.
Każdy uczestnik otrzymał kartę punktacyjną i zaliczał z nią rzut piłką lekarską, przejście pod tyczką rzut woreczkiem do celu i skok z miejsca w dal. Punkty za poprawność wykonanych zadań przyznawali wyznaczeni nauczyciele a uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów otrzymali nagrodę.
Klasy starsze po rozgrywkach klasowych w piłkę nożną zespołów mieszanych udały się też na polankę i tam również zaliczyły "Rajd zadaniowy" po lasku i piekły kiełbaski na ognisku.
Dzięki wspaniałej pogodzie, zaangażowaniu całej społeczności uczniowskiej impreza okazała się atrakcyjna zarówno dla maluchów jak i dla starszych klas.
 
     
 
ORTOFRAJDA 2007 - Konkurs ortograficzny klas II-III
 
 

Dnia 23.05.2007r. w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny dla klas II - III pod tytułem "Ortofrajda 2007". Celem konkursu było wyłonienie spośród uczniów Mistrza Ortografii klas młodszych. Oprócz pisania dyktanda o mrówce, chrząszczu i kukułce zadaniem uczniów było odgadnięcie i poprawne zapisanie rozwiązania zagadek, segregowanie i wklejanie karteczek z określoną trudnością ortograficzną we właściwe miejsce, odgadnięcie i zapisanie poprawnej nazwy przedmiotu wyciągniętego ze "Skrzyni skarbów" oraz wyszukanie w wykreślance jak najwięcej wyrazów z "ó".

W trakcie sprawdzania przez komisje konkursową poprawności wykonanych zadań i podliczania punktacji uczennice z zespołu wokalnego zabawiały obecnych piosenkami. Jakimi? Oczywiście o zasadach ortograficznych.

Mistrzem ortografii została uczennica klasy II Zuzanna Szejny, która oprócz honorowego aktu nadania, dostała z rąk pani dyrektor Ireny Szymczyk "Słownik ortograficzny". Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Konkurs udowodnił wszystkim, że ortografia nie jest taka trudna, a jej nauka może by atrakcyjna i pożyteczna.

     
 
OBCHODY DNIA UNII EUROPEJSKIEJ
 
  Uczniowie naszej szkoły czynnie brali udział w obchodach Dnia Unii Europejskiej. Klasy I - III przygotowały na lekcjach języka niemieckiego flagi państw unijnych. Wyróżnione prace ukazały się na wystawie o tej tematyce.

Starsi uczniowie przygotowali plakaty o wybranych państwach oraz brali udział w szkolnych eliminacjach konkursu wiedzy o Unii Europejskiej. Jedynastu najlepszych uczniów przygotowywało się do finału, który odbył się 16 maja 2007 r.

Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce - Sebastian Cerekwicki z klasy VI
II miejsce - Anna Jasienowicz z klasy V
III miejsce - Andżelika Waldowska z klasy V

 
     
 
Wycieczka mazurskim szlakiem
 
 
8 maja był długo oczekiwanym dniem. Oznaczał bowiem wyjazd na wycieczkę na Mazury. 50 osobowa grupa uczniów, rodziców i opiekunów wyruszyła na podbój Olsztyna i okolic. Już w autokarze humory wszystkim dopisywały i atmosfera była prawdziwie wycieczkowa. Po przybyciu na miejsce, pierwszym zwiedzanym obiektem było Muzeum Warmii i Mazur. To tutaj wszyscy dowiedzieli się, że w Olsztyńskim zamku zamieszkiwał i pracował wybitny astronom Mikołaj Kopernik. W czasie wycieczki zwiedzono również Muzeum Przyrody, gdzie uczniowie zostali tropicielami i rozwiązywali przyrodnicze zagadki poznając jednocześnie florę i faunę Mazur. Na zamku w Kętrzynie wszystkich czekała kolejna lekcja, tym razem historii. Wycieczkowicze mieli okazję przebierać się w stroje z różnych epok. Była to naprawdę wspaniała zabawa. W Mrągowie widzieliśmy pomnik Jana Pawła II, który jest patronem naszej szkoły a w Mikołajkach piękne jachty i jezioro. W Olsztynie mieliśmy okazję zobaczyć bibliotekę multimedialną Planeta II, w Polsce są takie tylko dwie, druga we Wrocławiu. Trasa wycieczki przebiegała również przez Wilczy Szaniec i Mamerki - byłe kwatery Hitlera. W miejscach tych można było zobaczyć bunkry, które są pozostałością po II wojnie światowej. Innym niezwykłym miejsce była Święta Lipka i koncert organowy, którego można ta wysłuchać. Mazury są niewątpliwie jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce i chyba każdy powinien je odwiedzić. I mimo, że pogoda była kapryśna wszyscy doskonale się bawili, przywożąc ze sobą nie tylko pamiątki z podróży ale także niezapomniane wrażenia. Kolejna wyprawa niestety dopiero z rok.
     
 
Gminne podstawówki mają Mistrza Ortografii
 
 
27 kwietnia 2007 roku w Szkole Podstawowej w Grzędzicach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny o Tytuł Mistrza Ortografii. Wzięli w nim udział uczniowie gminnych podstawówek. Celem zmagań było przede wszystkim budzenie szacunku do języka ojczystego, wytworzenie pozytywnej motywacji do nauki ortografii w wieku szkolnym, nawiązanie współpracy między szkołami i oczywiście wyłonienie Mistrza Ortografii. Reprezentację każdej ze szkół stanowiło trzech uczniów, po jednym z klasy IV, V i VI.
Zawodnicy rozwiązali szereg różnorodnych zadań, w których nie brakowało ortograficznych pułapek. Nad poprawnością zadań czuwało jury, w skład którego weszli opiekunowie uczniów pod przewodnictwem dyrektor szkoły Ireny Szymczyk. Walka była niezwykle wyrównana, bo do walki o tytuł stanęli przecież najlepsi uczniowie wszystkich szkół.
Po zaciętej rywalizacji zaszczytny Tytuł Mistrza Ortografii 2007 zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej w Grzędzicach Daniela Daroszewska. Zespołowo I miejsce zajęła drużyna gospodarzy, II miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej w Sownie a III lokatę zajęli przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Pęzinie. Zwycięzcy otrzymali oczywiście atrakcyjne nagrody, a wszyscy pamiątkowe dyplomy.
Nad przebiegiem konkursu czuwała nauczycielka języka polskiego Anna Płuciennik. Należy mieć nadzieję, że uczniom spodobała się taka forma rywalizacji i za rok znów staną do rywalizacji o tytuł najlepszego znawcy tak trudnej polskiej ortografii.
     
 
Konkurs recytatorski klas I - III
 
 
14 kwietnia 2007 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli poczuć smak rywalizacji. Okazją do niej był konkurs recytatorski odbywający się w tym roku pod hasłem: "Idzie wiosna polem, lasem, łąką". Czternastu uczestników przygotowało wiersze opowiadające o wiosennej przyrodzie i urokach tej wspaniałej pory roku. Komisja składająca się z dyrektor szkoły pani Ireny Szymczyk, polonistki Anny Płuciennik i nauczycielki grupy "0" Marii Stachowiak oceniała zmagania recytatorskie dzieci. Jury zwracało uwagę na interpretacje utworów poetyckich, kulturę słowa uczestników oraz ogólny wyraz artystyczny. Trudno było wyłonić zwycięzców, gdyż poziom prezentacji był bardzo wysoki. Ostatecznie
I miejsce przyznano uczennicy klasy III Katarzynie Gurak za recytacje wiersza Beaty Kołodziej "Spacerek". Dalila Rusinowicz z klasy I wierszem Edwarda Szymańskiego "Niespodzianka" wywalczyła sobie II miejsce. III miejsce przyznano Ewie Panek z klasy III za recytacje utworu Haliny Szajerowej "Co się stało wiatrowi?". Do grona wyróżnionych dołączyły ponadto Zuzanna Szejny z klasy II i Klaudia Grygorcewicz z klasy III. Laureatów konkursu nagrodzono pięknymi dyplomami i drobnymi upominkami, zaś wszystkich uczestników pysznymi "słodkościami". W roli konferansjera debiutowała Ola Szubczyńska z klasy III, która znakomicie poradziła sobie z tym niełatwym zadaniem. Laureatki I i II miejsca: Katarzyna Gurak i Dalila Rusinowicz będą miały zaszczyt reprezentować naszą szkołę podczas VII Gminnego Konkursu Recytatorskiego klas I-III, który odbędzie się 24 kwietnia w Szkole Podstawowej w Koszewie. Życzymy im wspaniałego występu i zwycięstwa.
     
 
OBCHODY II ROCZNICY ŚMIERCI PATRONA SZKOŁY
 
 
Patronat Jana Pawła II to prawdziwy zaszczyt dla uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej w Grzędzicach. I choć wszyscy w życiu codziennym starają się pamiętać o tym wspaniałym człowieku, Polaku, rocznica jego śmierci wywołuje szczególne wspomnienia. Obchody rozpoczęto uroczystym apelem, podczas którego uczniowie zostali zapoznani z harmonogramem Tygodnia Papieskiego. Klasa IV zaprezentował samodzielnie wykonane drzewo genealogiczne rodziny Karola Wojtyły, które zawisło na szkolnym korytarzu.
Jan Paweł II świetnie operował słowem. Jego żarty, dowcipy, powiedzenia, sentencje na zawsze zapisały się w naszej pamięci. Dlatego, też 3 kwietnia zorganizowany został konkurs znajomości sentencji i myśli naszego patrona. Do rywalizacji przystąpiło 12 osób, reprezentujących klasy III - VI. Przez cały miesiąc marzec, w holu szkoły, pojawiały się słowa papieża, które uczestnicy konkursu musieli przyswoić. Podczas trwania rywalizacji dzieci wykazały się niezwykłą znajomością słów Ojca Świętego. Papieskie powiedzenia najlepiej przyswoiła Katarzyna Waldowska z klasy IV i Przemysław Szustak z klasy VI, którzy ex aequo zajęli pierwsze miejsce. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i wychowawcy byli pod wielkim wrażeniem słów Jana Pawła II, które na zawsze nadawać będą ludzkiemu życiu głębszy sens i stanowić źródło życiowej mądrości. Biblioteka szkolna w holu szkoły przygotowała wystawę książek, czasopism i pozycji poświęconych życiu i twórczości Jana Pawła II. Zaprezentowano również płyty CD ze słowami Ojca Świętego oraz filmy na DVD związane z życiem naszego patrona. Wszystkie te pozycje dostępne są dla uczniów, pracowników szkoły, mieszkańców Grzędzic w bibliotece i czytelni szkolnej.
Najbardziej doniosłym elementem obchodów drugiej rocznicy śmierci Jana Pawła II, było uczestnictwo we mszy świętej. Uczniowie wraz z wychowawcami wyruszyli ze szkoły do kościoła powiewając papieskimi chorągiewkami. Z wielką powagą weszli ze sztandarem szkoły do świątyni. Msza święta została odprawiona pod przewodnictwem ks. Proboszcza Zenona Łuczaka w intencji Jana Pawła II - o jego szybką kanonizację i beatyfikację. Uczniowie brali czynny udział w liturgii Eucharystii. Na Mszy nie zabrakło również rodziców i ich rodzin oraz nauczycieli. Wszyscy byli pogrążenie w zadumie i modlitwie, pamiętając o wielkiej miłości i trosce jaką otaczał naszą ojczyznę Wielki Polak. Po skończonej mszy dzieci przedstawiły montaż słowno-muzyczny autorstwa Krystyny Krypko "Piszę do Was drogie dzieci". Wszyscy z zaciekawieniem wsłuchiwali się w treść odczytaną przez chłopców i dziewczynki. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem pieśni "Barka". Po powrocie do szkoły uczniowie złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą patrona.
Obiecujemy naszemu wielkiemu patronowi, że nie tylko od święta, ale na co dzień będziemy podejmowali trud życia zgodnego z jego naukami. I mamy głęboką nadzieję, że pozwoli nam to stawać się lepszymi ludźmi.
     
 
Witamy wiosnę
 
 
Dnia 21.03.2007 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w imprezie "Witamy wiosnę".
W ramach imprezy odbył się konkurs na najładniejszy wiosenny wystrój klasy. Wszyscy przygotowali swoje klasy bardzo starannie i pomysłowo. Komisja stwierdziła, że nie można wyłonić jednego zwycięzcy i podjęli decyzję o wyróżnieniu wszystkich klas i wręczeniu całej społeczności uczniowskiej słodkich niespodzianek. Następnie uczniowie przenieśli się na salę gimnastyczną i uczestniczyli w meczu w " Dwa ognie " uczniowie kontra pracownicy szkoły. W tym spotkaniu po długiej i zaciętej walce lepsi okazali się pracownicy szkoły.
Kolejnym punktem zabawy były zawody sprawnościowe, w których brały udział dwie drużyny uczniów i jedna nauczycieli. W tych konkursach najlepsi okazali się uczniowie z drużyny czerwonych.
Organizatorzy nie zapomnieli także o ciepłym poczęstunku dla każdego ucznia.
Podczas całej zabawy towarzyszył dobry humor i gorący doping publiczności.
     
 
Kangur matematyczny
 
 
W czwartek 15 marca o godz. 9 00 uczniowie naszej szkoły przystąpili do XVI edycji Międzynarodowego Konkursu "KANGUR MATEMATYCZNY. Idea konkursu narodziła się w dalekiej Australii, (co tłumaczy jego dość egzotyczną nazwę), gdzie został on zainaugurowany na początku lat osiemdziesiątych. W roku szkolnym 1991/92 odbyła się pierwsza polska edycja Kangura. Kangur osiągnął ogromną popularność i uznawany jest za bardzo dobrą formę popularyzacji matematyki. Do tegorocznej edycji KANGURA w naszej szkole przystąpiło 25 uczniów, którzy rozwiązywali test z podziałem na kategorie wiekowe, klasa III i IV - kategoria "Maluch", klasa V i VI - kategoria "Beniamin". Na rozwiązanie testu uczniowie mieli przeznaczone 75 minut. Zadania testowe pogrupowane były według trudności: za 3 punkty, 4 punkty i 5 punktów. Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" nie kończy się z dniem zawodów. Na laureatów czekają liczne bardzo atrakcyjne nagrody.
 
     
 
Pasowanie na czytelnika
 
 

"Kolorowe książeczki, kolorowe bajeczki,
W kolorowych bajeczkach - Kolorowy świat"-
tymi słowami uczniowie klasy I zostali zaproszeni na uroczystość "Pasowania na czytelnika." "Książki" ze szkolnej biblioteki zaprosiły dzieci do swojego "domu," by tam wszyscy mogli się zaprzyjaźnić.
Podróż po krainie książek, uczniowie rozpoczęli od obejrzenia przedstawienia na motywach bajki "Pinokio" zaprezentowanego przez uczniów z klasy IV. Następnie poznały pracę bibliotekarza szkolnego i zapoznały się z ofertą biblioteki, czytelni szkolnej i Internetowego Centrum Edukacji Multimedialnej. Układały podstawowe zasady zachowywania się w bibliotece. Odgadywały tytuły bajek i bajeczek. Wykonywały prace plastyczne przedstawiające postaci ze znanych baśni. Porządkowały kolejność ilustracji do bajki "Czerwony Kapturek." Uważnie wysłuchały wiersza J.Huszcza "Skarga książki" i poznały prośby książki skierowane do dzieci. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie nowemu przyjacielowi - książce. Pani dyrektor Irena Szymczyk dokonała uroczystego pasowania na czytelnika, dotykając książką ramienia każdego ucznia. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz kolorowe zakładki do książek. Zostały zachęcone do wykonania w domu, pracy plastycznej pt: " Moja pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej." W tym dniu, każdy uczeń po raz pierwszy mógł wypożyczyć książkę i zanieść swojego nowego przyjaciela do domu, by tam przenieść się w kolorowy świat bajek i bajeczek.
     
 
Dzień Seniora
 
 
Piątkowe popołudnie 16 lutego 2007 roku w naszej szkole było wyjątkowe. Kolejny raz spotkali się tu zacni seniorzy, którzy cieszą się szacunkiem zarówno dzieci, jak i pracowników szkoły. Wśród zaproszonych gości byli dziadkowie i babcie uczniów oraz emeryci i renciści szkoły. Nie zabrakło również specjalnie zaproszonych na ten dzień gości: wójta gminy Stargard Szczeciński Kazimierza Szarżanowicza, z-cy wójta Jerzego Makowskiego, przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich Anny Rybickiej, sołtys wsi Grzędzice Iwony Mówińskiej.
Cała społeczność szkolna od wielu lat stara się uczcić seniorów, którzy bez wątpienia zasługują na wyjątkowy szacunek. Specjalnie dla nich został przygotowany program artystyczny, który poprzedziły życzenia złożone przez dyrektor szkoły Irenę Szymczyk.
Najpierw wystąpiły najmłodsze dzieci w szkole, czyli zerówiaki. Wspaniale tańczyli, śpiewali i recytowali ku uciesze swoich dziadków . Zaraz po nich zaprezentowała się klasa IV, która przygotowała przedstawienie kukiełkowe oparte na książce Carlo Collodi "Pinokio". Uczniowie przekonywali o konieczności bycia posłusznym i pracowitym. Zaraz po nich zatańczyły uczennice klasy V prezentując układ choreograficzny własnego pomysłu.
Nie był to jednak koniec atrakcji. Dzięki uprzejmości rodzica klasy IV pana Norberta Jarzębińskiego wszyscy mogli bawić się przy wspaniałej muzyce, która cichła tylko na czas konkursów, w których uczestniczyli seniorzy i zaproszeni goście. Babie karmiły więc z zamkniętymi oczami swoich dziadków kisielem, śpiewano teksty przepisów kulinarnych. Zwycięzcy otrzymali za swój trud nagrody.
Nie można oczywiście zapomnieć o bardzo ważnej roli mam naszych uczniów, którym należą się ogromne podziękowania. Zadbały one o pyszne ciasta, które znalazły się na stołach. Dodatkowo przygotowały pięknie nakryte stoły, a w czasie samej uroczystości dbały by nikomu niczego nie brakowało.
Odpowiedzialna za przygotowanie całej uroczystości była wychowawczyni klasy IV Anna Płuciennik wraz ze swoimi wychowankami. Nad przygotowaniem i przebiegiem uroczystości pracowali także: Maria Stachowiak, Ewa Rusinowicz, Mariola Olszewska, Dariusz Walter i Andrzej Krenca.
     
 
Bal karnawałowy w Szkole Podstawowej w Grzędzicach
 
 

Dnia 12.01.2007 roku w Szkole Podstawowej w Grzędzicach odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas O - VI. Przy muzyce rozrywkowej bawili się Indianie, aniołki, księżniczki, czarownice, biedronka, cyganki, śmierć z kosą, człowiek-pająk i wiele innych postaci bajkowych. Ciekawymi przerywnikami w tańcach i pląsach były zabawy i konkursy. Najbardziej atrakcyjny okazał się konkurs polegający na ułożeniu melodii i zaśpiewaniu jej do wcześniej wylosowanego artykułu z gazety. Najlepszy okazał się tu Krystian Misztela, który w rytmie muzyki hip-hopowej przedstawił obecnym wiadomości sportowe. Dużo śmiechu wywołały konkursy na najszybciej zjedzonego ptysia bez używania rąk, taniec z balonem w parach czy rysowanie pod dyktando z zawiązanymi oczami. Nie zabrakło też zawodów sportowych na wesoło. Na koniec zabawy wybrano króla i królową balu. Królem został uczeń klasy III - Rafał Grzybowski przebrany za koguta, a królową balu - Weronika Kwiecień - uczennica klasy 0, ubrana w strój Hiszpanki. Każdy konkurs był oceniany przez 4 osobowe jury, w skład którego wchodzili członkowie rady rodziców, którzy jednocześnie byli fundatorami nagród i słodkich przekąsek.

     
 
Jasełka z Małym Księciem w Szkole Podstawowej w Grzędzicach
 
 

Boże Narodzenie to piękne święta, pełne ciepła, przyjaźni, wzajemnej życzliwości i rodzinnej atmosfery, czas, kiedy należy zatrzymać się na chwilę w gonitwie codziennych spraw. Taką magiczną, wyjątkową chwilą w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grzędzicach były Jasełka z Małym Księciem, które odbyły się w czwartek 21 grudnia. Myślą przewodnią spotkania było hasło "Maleńka miłość zbawi świat".

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których byli: wójt Gminy Stargard Szczeciński - Kazimierz Szarżanowicz, zastępca wójta - Jerzy Makowski, radny Gminy Stargard Szczeciński - Daniel Wilk, sołtys z Grzędzic i Grabowa oraz pracownicy szkoły, uczniowie i liczne grono rodziców. Wszyscy nie mogli oprzeć się magii uroczystego spotkania z przepiękna scenografią w tle symbolizującą Stajenkę Betlejemską i Współczesne Miasto Tętniące Życiem. Po serdecznych słowach powitania rozpoczęła się inscenizacja. Na scenie pojawił się Mały Książę, który opowiadał o spotkaniu z Wyjątkowym Królem, bogatym w miłość. Książę postanowił przyjrzeć się prawdziwemu codziennemu życiu dzieci i dorosłych, chciał zobaczyć, co jest dla nich najważniejsze i najpiękniejsze. Po prezentacji scenek i chwili zastanowienia udzielił rady wszystkim uczestnikom spotkania: "Widzę, że jesteście piękni jak tysiące róż. Myślę jednak, że ludzie zapominają o tym, że Najważniejsze Jest Niewidoczne Dla Oczu. Zobaczcie jak zmienia się cały świat dla was, gdy Miłość przychodzi na ziemię". Był to niewątpliwie istotny akcent wychowawczy nawiązujący do wzajemnej życzliwości, wrażliwości na krzywdę innych, niesienia pomocy potrzebującym oraz rozumienia ich problemów i potrzeb.

Wspólne śpiewanie kolęd dostarczyło wszystkim wiele wzruszeń i wprawiło w miły świąteczny nastrój. Jak przystało na prawdziwe wigilijne spotkanie były również serdeczne życzenia od uczniów, pani dyrektor i wójta oraz symboliczne dzielenie się opłatkiem i prezenty. Upominki dla uczniów zostały zakupione przez Koło Gospodyń Wiejskich w Grzędzicach, natomiast pyszne ciasta dla zaproszonych gości przygotowali rodzice uczniów klasy II. Za zorganizowanie spotkania Jasełkowego odpowiedzialna była klasa II z wychowawcą - M. Olszewską, dużym wkładem pracy i zaangażowaniem wspierali nauczyciele: A. Płuciennik, E. Rusinowicz, A. Krenca i D. Walter.

     
 
XIV Gminny Turniej Sprawnościowy klas I - III
 
 

Dnia 1 grudnia 2006 r. w naszej szkole odbył się XIV TURNIEJ SPRAWNOŚCIOWY UCZNIÓW KLAS I-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY STARGARD SZCZECIŃSKI.
Ta cykliczna impreza łączy rywalizację sportową z konkurencjami polegającymi na rozwiązywaniu zadań umysłowych. Uczestniczący w niej uczniowie ze wszystkich szkół Gminy Stargard Szczeciński mogli wykazać się doskonałą sprawnością fizyczną, a także zaprezentować swoje umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej. Najważniejszym celem tej imprezy była jednak integracja uczniów ze wszystkich szkół gminnych i wspaniała, wesoła zabawa w życzliwej atmosferze.
Uczestników podzielono na sześć drużyn oznaczonych odmiennymi kolorami. Każda z drużyn zaciekle walczyła o zdobycie jak najwyższej liczby punktów, a tym samym pierwszego miejsca w rywalizacji. Największą liczbę punktów i zwycięstwo osiągnęła drużyna "czerwonych",  II miejsce uzyskali "zieloni", a  miejsce III - drużyna "różowych". Zwycięzcom i uczestnikom wręczono dyplomy i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Stargard. Na każdego uczestnika czekał ponadto poczęstunek i słodkie upominki, a szkoły biorące udział w turnieju otrzymały pamiątkowe kosze na przyrządy sportowe.
Swoją obecnością zaszczycili nas liczni goście, w osobach: Kazimierza Szarżanowicza - wójta Gminy Stargard Szczeciński, Jerzego Makowskiego - zastępcy wójta, Andrzeja Kiryłow - inspektora do spraw sportu, Daniela Wilk - radnego Gminy Stargard Szczeciński oraz dyrektorów szkół podstawowych z naszej gminy.
W bieżącym roku szkolnym za przygotowanie turnieju, wymyślenie haseł zagrzewających do zabawy, przygotowanie plakatów propagujących sport i ozdobienie sali gimnastycznej odpowiedzialna była klasa III wraz z wychowawcą - J. Nowosad. Pomocą służyły także klasa V z wychowawcą D. Walterem oraz nauczyciele M. Olszewska i A. Felisiak

     
 
Bierzemy udział w szkolnych konkursach przedmiotowych
 
 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Grzędzicach przystąpili do szkolnych konkursów przedmiotowych:
28 listopada o godz. 7.50 odbył się KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO Z ELEMENTAMI HISTORII SZTUKI,
25 listopada o godz. 13.20 odbył się KONKURS Z MATEMATYKI Z ELEMENTAMI PRZYRODY

Tak oto przedstawiają się wyniki obu konkursów:
Wyniki eliminacji szkolnych Konkursu z języka polskiego z elementami historii sztuki:

  • Serafin Kornelia 32 pkt.
  • Duda Krystian 31 pkt.
  • Daroszewska Daniela 30 pkt.
  • Waldowska Andżelika 29 pkt.
  • Drabik Aneta 27 pkt.
  • Jaroszek Adrianna 26 pkt.
  • Płuciennik Maria 26 pkt.
  • Jarosińska Kamila 23 pkt.
  • Nowak Tomasz 20 pkt.
  • Wudarska Karolina 20 pkt.

Na podstawie powyższych wyników szkolna komisja konkursowa wyłoniła uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w II etapie - rejonowym:

  • Serafin Kornelia
  • Duda Krystian
  • Daroszewska Daniela

Odbędzie się on 13 stycznia 2007 roku o godz. 10.00 w Gimnazjum Nr 1 w Stargardzie Szczecińskim

Wyniki eliminacji szkolnych Konkursu z matematyki z elementami przyrody:

  • Duda Krystian 27 pkt.
  • Daroszewska Daniela 25 pkt.
  • Serafin Kornelia 21 pkt.
  • Jaroszek Adrianna 20 pkt.
  • Kowal Przemysław 20 pkt.
  • Dąbkowski Krzysztof 20 pkt
  • Cerekwicki Sebastian 15 pkt.

Na podstawie powyższych wyników szkolna komisja konkursowa wyłoniła uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w II etapie - rejonowym:

  • Duda Krystian
  • Daroszewska Daniela
  • Serafin Kornelia

II etap - Rejonowym, odbędzie się 20 stycznia 2007 roku o godz. 10.00 w Gimnazjum Nr 1 w Stargardzie Szczecińskim

 
     
 
"Nie rzucim ziemi skąd nasz ród..."
 
  Najstarsi uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Grzędzicach postanowili uczcić Święto Narodowe przygotowując dla kolegów z klas młodszych uroczyste spotkanie w całości poświęcone rocznicy odzyskania suwerenności przez Polskę. Mottem stały się słowa Roty: " Nie rzucim ziemi skąd nasz ród." 11 listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa. Wszyscy uczestnicy uroczystości stojąc na baczność, zachowując powagę i spokój odśpiewali hymn państwowy, oddając szacunek symbolom narodowym, a tym samym oddając go wszystkim Polakom, poległym za wolność naszego kraju.
Na scenę wchodzili kolejno uczniowie niosący transparenty z zapisanymi datami i ważnymi wydarzeniami w dziejach naszego państwa. Dokonano symbolicznej koronacji "Polski". Złożono kwiaty i zapalono znicze pod symbolicznymi krzyżami z białych brzóz. Uczniowie uczcili minutą ciszy pamięć wszystkich poległych bohaterów. Muzyka Mozarta, Vangelisa oraz przepięknie śpiewane pieśni legionistów dodawały powagi i wzniosłości temu wydarzeniu. Odbyło się również symboliczne uwolnienie "Polski" z łańcuchów niewoli oraz osadzenie jej na tronie.
Ale co dalej, jakie wartości są dziś ważne? Czym jest Ojczyzna? "Już wiemy! Ojczyzna to kraj dzieciństwa, miejsce urodzenia, to jest ta mała, najbliższa Ojczyzna." powiedzieli uczniowie klasy VI. "Właśnie tak patrzymy na świat i takie wartości liczą się dla nas, przeżyć życie najpiękniej, jak to jest możliwe, żyjąc nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Żyć dla innych, to żyć dla kraju, dla Ojczyzny. Ojczyzna to my. Oto dzisiejsza miarapatriotyzmu!" Te słowa, wypowiedziane przez najstarszych uczniów szkoły, zapewne zapadły w pamięci wszystkim młodszym koleżankom i kolegom.
     
 
Wielki, mały człowiek - Pasowanie uczniów klasy I
 
 
Dnia 24 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grzędzicach rozpoczęło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością znakomici goście: Wójt Gminy Stargard Szczeciński Kazimierz Szarżanowicz, Zastępca Wójta Gminy Stargard Szczeciński Jerzy Makowski, Radny Gminy Stargard Józef Stelmasik i Sołtys Grabowa Klara Kolasińska. Nie tak prosto zostać uczniem, trzeba najpierw wykazać się wieloma umiejętnościami. Bohaterowie uroczystości śpiewali, tańczyli, mówili wiersze, rozwiązywali zagadki. Doskonale poradzili sobie z wyznaczonymi zadaniami, udowodnili, że wiele już umieją i dlatego dyrektor szkoły p. Irena Szymczyk dokonała uroczystego pasowania ich na uczniów. Zanim jednak to nastąpiło dzieci złożyły ślubowanie. Miały zaszczyt po raz pierwszy ślubować na sztandar szkoły. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze. Wspaniałą niespodzianką dla dzieci były upominki ufundowane przez Wójta Gminy Stargard Szczeciński i Radę Rodziców. Na koniec wszystkich zaproszono na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice pierwszaków.
     
 
Szkoła Podstawowa w Grzędzicach ma swojego Patrona - Jana Pawła II
 
 
16 października 2006 roku był wyjątkowy dla całej społeczności szkolnej. Tego bowiem dnia, w 60-lecie istnienia placówki zyskała ona patrona, wielkiego Polaka - Jana Pawła II. Szkoła przeżyła już wiele wzniosłych uroczystości, lecz nigdy tak ważnej.
Do tej chwili przygotowywano się od dawna. Przygotowanie takiego wydarzenia, wymaga bowiem wiele pracy. Nad sprawnym przebiegiem działań czuwała pełniąca obowiązki dyrektora Irena Szymczyk. Uroczystość takiej rangi, to ważne wydarzenie nie tylko dla społeczności szkolnej, ale także dla mieszkańców naszej miejscowości, którzy zaangażowali się w przygotowania do niej.
Ten uroczysty dzień rozpoczęto mszą świętą, w czasie której poświecono sztandar szkoły. Dalsza część uroczystości odbyła się szkole. Swoją obecnością zaszczycili nas znamienici goście, którym jesteśmy wdzięczni za uświetnienie tych wyjątkowych dla nas chwil. Byli z nami Wizytator Archidiecezji ks. dr Piotr Skiba, Poseł na Sejm RP Michał Jach, Dyrektor Wydziału Kształcenia Podstawowego, Gimnazjalnego i Przedszkoli Wiesława Parulska, Wójt Gminy Stargard Szczeciński Kazimierz Szarżanowicz, Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Wojciechowski. Najbardziej jednak cieszyła nas obecność urlopowanej pani dyrektor Danuty Stankiewicz która pilotowała projekt od samego początku. W czasie swojego przemówienia wyraziła nadzieję, że obecność słów i myśli Jana Pawła II w życiu szkoły sprawi, że wszyscy będą się czuli w niej bezpiecznie. Życzyła również, aby Patron szkoły czuwał nad nią, nad uczącymi się w niej dziećmi i aby pomagał wszystkim odnajdywać właściwe ścieżki, zwłaszcza ścieżki do siebie nawzajem.
W czasie przygotowań i w czasie samej uroczystości, niewątpliwie ważną rolę odegrały dzieci, które w swych działaniach starały się poznać jak najlepiej sylwetkę Jana Pawła II, starały się również jak najlepiej zgłębić naukę tego niezwykłego człowieka, który przecież nade wszystko ukochał właśnie dzieci. I tą właśnie pracę docenili zebrani w czasie uroczystości goście. Uczniowie przedstawili prezentację "Jesteśmy godni tych zaszczytów". W kadrze filmowym pojawiły się więc biało- żółte chorągiewki, kwiaty w papieskich kolorach, różańce, herby, usłyszano wiersze napisane specjalnie dla Patrona. Dzieci złożyły również uroczyste ślubowanie. Ślubowali między innymi uczyć się żyć według wartości Jana Pawła II, poznawać i szanować Patrona szkoły, być wiernymi tradycji naszego kraju, dbać o dobre imię szkoły.
Nie można również zapomnieć o znaczącej roli Gminy Stargard Szczeciński. Wójt Kazimierz Szarżanowicz ufundował bowiem sztandar szkoły, a pracownicy Gminy wspierali placówkę w czasie wszystkich przygotowań. Dziękujemy również panu Marianowi Preiss, który wykonał przepiękną tablicę z wizerunkiem Jana Pawła II, a którą to, ufundowała Rada Sołecka. Dzień 16 października to nie tylko nadanie imienia, ale także 60 - lecie szkoły. Nie można więc zapomnieć o obecności byłych dyrektorów i nauczycieli, którzy z sentymentem wrócili do czasów, kiedy byli czynnymi pracownikami. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną, przedstawiającą minione 60 lat. Mieli również okazję zobaczyć się na starych fotografiach, umieszczonych na wystawie "Zatrzymane w kadrze". Nie brakowało łez wzruszenia. Dzień 16 października wszyscy zapamiętamy jako wyjątkowy i niepowtarzalny.
 

 

 
 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2006/2007

 
 

4 września 2006 roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny.
W naszej szkole jest to rok szczególny, ponieważ
16 października
Szkole Podstawowej w Grzędzicach zostanie nadane imię Jana Pawła II oraz obchodzić ona będzie 60-lecie swego istnienia.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy niezliczonych sukcesów, przyjaznej atmosfery oraz wytrwałości i sił, by sprostali wyzwaniom, jakie przed nimi staną.

 
 

 

powrót do strony głównej