Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Grzędzicach
Adres Szkoły
Kontakt

 

 

Powrót do strony głównej

 
Z życia szkoły
 
 
Rok szkolny 2006/2007
 
     
 
Wszystko ma swój czas...
 
 

" Wszystko ma swój czas
I jest wyznaczona godzina
Na wszystkie sprawy pod słońcem
Czas dzień dobry i czas do widzenia
Czas przeszły, teraźniejszy i przyszły.
Jest czas spotkań i czas pożegnań.."

22 czerwca 2007 r. odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2006/2007 i pożegnania klasy VI. Uroczystość ta miała wyjątkowy charakter. Przy dźwiękach muzyki na salę wkroczyli najstarsi uczniowie wraz z wychowawcą klasy. Absolwenci szkoły dokonali uroczystego ślubowania oraz przekazania sztandaru uczniom klasy V. Zaprezentowany, przez najstarszych uczniów, program artystyczny, którego motywem przewodnim był odmierzający czas - stary zegar - dostarczył wszystkim przybyłym wielu wzruszeń i niezapomnianych wrażeń. Pani dyrektor szkoły, wychowawca klasy oraz zaproszeni goście kierowali do absolwentów wiele ciepłych słów, życząc im, by lata spędzone w tej szkole były dla nich inspiracją do dalszego życia. Ci uczniowie, którzy w pełni wykorzystali swoją wiedzę, umiejętności i talent osiągając wspaniałe rezultaty w nauce, otrzymali z rąk pani dyrektor świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. A ich rodzice - listy gratulacyjne, które były wyrazem wdzięczności za wytrwałość w mobilizowaniu i zachęcaniu swoich dzieci do wytężonej pracy. Podziękowania wręczono również tym rodzicom, którzy przez wszystkie lata pomagali nauczycielom w pracy dydaktyczno- wychowawczej. Na ręce pani dyrektor, rodzice przekazali tablo jako pamiątkę pobytu ich dzieci w szkole. Uczniowie klasy VI otrzymali pamiątkowe znaczki absolwenta, płyty ze zdjęciami, dyplomy. Niezwykle miło, zostali również pożegnani przez uczniów klasy V.

Apel zakończył się wręczeniem uczniom z klas młodszych świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych.

     
 
Dzień Dziecka w naszej szkole
 
 
Dnia 01.06.2007 roku na terenie naszej szkoły i na polance "Leśne Oko" odbył się Dzień Dziecka. Uczniowie w tym dniu nie mieli zajęć dydaktycznych a czas spędzali na zabawach i grach sportowych.
Imprezę otworzyła pani dyrektor Irena Szymczyk składając wszystkim dzieciom w imieniu całej szkoły serdeczne życzenia. Następnie na sali gimnastycznej odbyły się zawody sprawnościowe klas 0-6. Cztery drużyny złożone z przedstawicieli klas 0-6 walczyły między sobą o zwycięstwo skacząc na skakance, odbijając piłkę, biegnąc z piłeczką palantową umieszczoną na szufelce.
Potem odbył się poczęstunek dla wszystkich uczniów przygotowany przez Radę Rodziców i współfinansowany przez fundację "Serce Dzieciom" i klasy 0-3 wyszły na polankę by tam zaliczyć "Rajd Zadaniowy" a klasy starsze uczestniczyły w tym czasie w "Trójboju LA" w skład którego wchodził bieg przełajowy, skok w dal i bieg na 60 m. Najmłodsze dzieci po zaliczeniu "Rajdu Zadaniowego" wokół polanki piekły na ognisku kiełbaski i następnie wróciły na teren szkoły by uczestniczyć tu w "Czwórboju sprawnościowym" i rozgrywkach klasowych w Ringo.
Każdy uczestnik otrzymał kartę punktacyjną i zaliczał z nią rzut piłką lekarską, przejście pod tyczką rzut woreczkiem do celu